Co pić w trakcie diety?

Podstawą każdego sposobu odżywiania jest dostarczanie odpowiedniej ilości płynów do organizmu. W końcu człowiek składa się w 80% z wody. Jednak często źle wybieramy. Chwytamy to co chwycić łatwo – kaloryczne napoje, rzeczy gazowane czy nektary, które nigdy na oczy owoców nie widziały. Co zatem pić gdy chcemy schudnąć lub zdrowo się odżywiać?

Przede wszystkim – woda. Cały czas trwają dyskusje na temat tego czy lepiej pić gazowaną czy niegazowaną i nieustannie pojawiają się nowe teorie. Warto jednak ją pić. Woda może być nawet zwykłą przegotowaną kranową – taka jest najlepsza dla środowiska (nie wspieramy produkcji plastiku).

Koktajle – absolutny hit ostatnich miesięcy. Robimy je z owoców, ale także z warzyw. Zielone koktajle działają jak detoks. To świetna opcja!

Herbatki dostarczą nam natomiast energii (jeśli wybierzemy czarną lub yerba matę) lub wspomogą odchudzanie (herbata zielona). Nie należy pić zbyt wielu herbat, ale od rozsądnej ilości nikomu nic się nie stanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...