Czekolada dobra na wszystko?

Przy okazji tematu diety zawsze się mówi o tym, że należy ograniczyć słodycze. Jeśli jednak ktoś chce podejść do odchudzania zdroworozsądkowo i dożywotnio zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe – całkowite ograniczenie słodkości brzmi jak najgorszy z koszmarów. Co robić, jak żyć?

Wystarczy nie dać się zwariować. Słodkie (tak jak tłuste) nie jest wskazane na żadnej diecie, ale nie ma sensu popadanie ze skrajności w skrajność. Jeśli czujemy, że naprawdę musimy zjeść coś słodkiego – zróbmy to. Czasem wolno.

Najlepszym wyborem będzie czekolada. Kostka czy dwie powinny dać uczucie nasycenia na słodycze. Ponadto czekolada jest zdrowa, zawiera magnez. I wywołuje wzmożoną produkcję endorfin – hormonów szczęścia.

Nie warto odmawiać sobie wszystkiego. Nie tędy droga.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...