Czy ćwiczyć w domu czy w siłowni?

Wiele osób rozpoczynając przygodę z wysiłkiem fizycznym staje przed jednym ważnym pytaniem: ćwiczyć w domu czy w siłowni? Odpowiedzi są dwie, ale pytań pośrednich – wiele. Jeśli na nie odpowiemy, będzie nam łatwiej podjąć decyzje.

Przede wszystkim zastanówmy się czy obecność innych ludzi nas motywuje czy deprymuje. Niektórzy wstydzą się ćwiczyć w towarzystwie – ich najbardziej zadowolą ćwiczenia w domu. Innych obserwowanie wysiłku obcych ludzi motywuje. Zachęca do działań i sprawia, że jeszcze intensywniej walczą o wymarzoną figurę.

Równie ważne jest to ile chcemy wydać. Z jednej strony mamy karnet, który nie jest małym wydatkiem. Ale w jego ramach dostajemy dostęp do profesjonalnego sprzętu. Możemy przetestować urządzenia, których nie znamy i wybrać ulubione. Ćwicząc w domu musimy kupić sprzęt. Z drugiej jednak strony jest to wydatek jednorazowy. Od tego co chcemy ćwiczyć zależy też jakiego sprzętu potrzebujemy.

Pomyślmy też o tym ile mamy czasu – do siłowni trzeba dojechać. Czy jest jakaś w najbliższej okolicy?

Znalezienie odpowiedzi na te pytania ułatwi podjęcie decyzji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. najlepsze suplementy dla kobiety Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...