Czy talerze mają wpływ na to jak jemy?

W dzisiejszych czasach, gdy żyjemy w biegu i na nic nie starcza nam czasu, zapominamy jak ważne jest zdrowe odżywianie. Wielu z nas je szybko, nie myśląc o tym co i na czym. A warto wiedzieć, że wygląd talerza ma ogromny wpływ na to jak jemy.

Błękitne talerze poleca się osobom odchudzającym się. Błękit zmniejsza apetyt, zatem szybciej nastąpi uczucie sytości. Tak działa nasz mózg i nie należy lekceważyć potęgi koloru.

Zbyt duży talerz sprawi, że nałożymy więcej jedzenia niż planowaliśmy. Warto zatem jeść na mniejszych talerzach – wydają się o wiele bardziej pełne przy tej samej porcji jedzenia. I zawsze można wziąć dokładkę. Nie ma nic gorszego od za dużej porcji, którą wpychamy w siebie na siłę lub wyrzucamy marnując jedzenie.

Należy też pamiętać o tym, że wielobarwne talerze sprzyjają… karmieniu dzieci. Dzieciaki są dość specyficzne i jak się uprą, że nie chcą jeść – ciężko z nimi wygrać. Jeśli jednak talerz będzie wielobarwny – nasze szanse rosną.

Jedzenie na pięknej zastawie to rytuał. Warto go poznać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...