Czy warto jeść chleb?

Żyjemy w kulturze, w której jedzenie chleba uważa się za normę. Chleb na śniadanie, czasem do obiadu (gdy nie chce się gotować ziemniaków), koniecznie na kolacje. Wpychamy w siebie zatrważające ilości pieczywa. Nie tylko chleb, ale też bułki, bagietki czy nawet pizzerinki regularnie goszczą na naszych stołach. Czy jednak to zdrowe?

Chleb nie jest wielkim grzechem żywieniowym. Zawiera wartościowe elementy, które uzupełniają naszą dietę. Jednak grzechem jest sposób w jaki go wybieramy.

Najlepiej jeść chleb razowy ewentualnie ten bogaty w ziarna. Nie dajmy się jednak oszukać – często chleby są farbowane by udawały razowe. Czytajmy uważnie etykiety. Chleb razowy nigdy nie osiągnie ciemnej barwy – to farba. Ponadto w farbowanym bochenku znajdziemy białe grudki – tam gdzie barwnik się niedokładnie rozpuścił. A po co jeść chemię?

Zrezygnujmy też z bułek. Białe bułki to puste kalorie. Nie dość, że tuczące, to jeszcze nie posiadają szczególnych wartości, a często są wzmacniane dziwnymi dodatkami. Jeśli koniecznie chcemy zjeść bułeczkę – wybierzmy tę, która ma w sobie ziarna.

Rozsądne wybieranie pieczywa i ograniczenie ilości jego spożycia na pewno wyjdzie nam na zdrowie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. odżywki olimp Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...