Czy warto się odchudzać?

Każdy z nas marzy o tym, by dobrze wyglądać – jest to w jakimś stopniu zakodowane w bycie człowiekiem. Funkcjonujemy w środowisku, w którym istotny jest wygląd – po nim ludzie się często oceniają, dzięki niemu łatwiej dostać pracę czy znaleźć partnera. Od tego jak wyglądamy często zależy reakcja naszego szefa oraz fakt, czy uda nam się poderwać wymarzonego mężczyznę. Osoby z otyłością mają często większy problem ze znalezieniem zatrudnienia w branżach, w których podstawą jest kontakt z klientem. Natomiast branża modowa wymaga wręcz przesadnie szczupłych pracowników.

Media namawiają nas do bycia fit. Zewsząd jesteśmy bombardowani reklamami o tym, że trzeba być szczupłym. Na każdym kroku chude modelki – prezentują ubrania, bieliznę, nawet kaloryczną pizzę. Popadamy w paranoję podążania za szczupłą sylwetką.

Czy warto?

Dbać o siebie – tak. Odchudzać się na siłę – już niekoniecznie. Nim podejmiemy decyzję dotyczącą diety sprawdźmy nasz wskaźnik BMI. Jeśli będziemy mieli nadwagę lub się do niej zbliżali – warto pomyśleć o zmianie stylu żywienia. Właśnie – zmianie stylu, a nie rygorystycznej diecie.

Tylko w ten sposób osiągniemy sylwetkę marzeń.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...