Czy wszystkie warzywa są zdrowe?

Jedzenie warzyw jest zdrowe – prawda to wszystkim znana. Jednak nie wszystkie warzywa są zdrowe. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę w trakcie zakupów, by nie popełnić błędu.

Niestety, w XXI wieku nie jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć chemii. Jest ona wszędzie – w wodzie, w ziemi, w powietrzu. Musielibyśmy przestać oddychać i jeść cokolwiek wyprodukowanego przez naturę, by uniknąć niezdrowych składników. Cóż, eksperyment ten skończyłby się niechybnie naszą śmiercią.

Jednak możemy minimalizować szkody. Wybierając warzywa z certyfikatem ekologicznym bądź kupując je w sklepach ze zdrową żywnością – dostarczamy organizmowi mniej tego, co niezdrowe. Pamiętajmy bowiem, że warzywa same w sobie są bardzo ważnym składnikiem diety, nie należy więc z nich rezygnować.

Wybierając warzywa na bazarze bierzmy te, które nie są idealne. Natura nie stworzyła przepięknych idealnie prostych marchewek.

Mimo to, nie dajmy się zwariować.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...