Dieta księżycowa, pór roku, znaków zodiaku i podobne

Szukając diety idealnej dla siebie znajdziemy różne dziwne rzeczy. Oprócz ogólnie znanych diet tysiąca kalorii czy oczyszczających, w Internecie królują diety przedziwne, bazujące na rzeczach, które z żywieniem nie mają nic wspólnego. Wśród nich choćby diety pór roku czy dieta księżycowa –  w trakcie której styl żywienia dopasowujemy do fazy księżyca. Są też diety kolorowe, gdy jemy rzeczy w danym kolorze czy bazujące na naszym znaku zodiaku. Tylko zaraz, czy one mają sens?

Absolutnie nie! Dieta powinna skupiać się na ustaleniu jedzenia pod nasz styl życia, możliwości, sposób ćwiczeń oraz także upodobania smakowe – ponieważ dietę wybiera się na całe życie. Bazowanie na tym czy dzisiaj jest nów czy pełnia to bzdurny wymysł, nie mający nic wspólnego z rozsądnym planowaniem żywienia.

Wybierając dietę – wybierajmy mądrze. Nie dajmy się skusić dziwnym nazwom. Nie tędy droga. To, że ktoś powiedział, że jakaś metoda odchudzania na niego zadziałała – nie musi być prawdą. Ludzie w Internecie lubią się przechwalać. Poza tym w sieci o wiele łatwiej wielu osobom przez gardło przejdzie kłamstwo. W sieci jesteśmy anonimowi, możemy więc do woli polecać dziwne diety. A potem śmiać się z tych, którzy na nie się skusili.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...