Dlaczego fit nie jest fit?

Zewsząd atakują nas produkty fit. Fit są jogurty, płatki śniadaniowe, pieczywo chrupkie. Jak dobrze poszperamy możemy znaleźć na półkach sklepowych także fit dżemy czy nawet fit czekoladę. Rzeczy, które pozornie z byciem szczupłym się nie kojarzą. To pułapka.

Niestety, większość się na nią łapie. Kupuje produkty fit myśląc, że są mniej kaloryczne albo zdrowsze. Nie patrzy na skład, nie analizuje i nie porównuje z produktami typowymi. Gdyby to robili…

Odkryliby, że fit jest hasłem marketingowym. Rzeczy fit nie są na ogół mniej kaloryczne. Co prawda często zawierają mniej cukrów, ale zastępowane są one sztucznymi słodzikami, więc sens takie zamiany jest dyskusyjny.

W Polsce nie ma przepisu regulującego używanie hasła fit, dlatego producenci bawią się konsumentami, sprzedając im zwykłe rzeczy udające tylko rzeczy zdrowe i dietetyczne. Nie dajmy się, czytajmy etykiety.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...