Dlaczego nie warto jeść do pełna

 

Wielu z nas w trakcie jedzenia popełnia jeden karygodny błąd – je aż do uczucia sytości. Jest to największy wróg wszystkich diet, a także osób chcących po prostu odżywiać się zdrowo.

Informacja o sytości musi dotrzeć z naszego żołądka do mózgu. Choć w organiźmie różne procesy zachodzą błyskawicznie, to akurat na to, by mózg dostał jasny sygnał: jesteś najedzony – potrzeba kilku minut.

Zatem jeśli jemy aż do syta – informacja dociera do nas z opóźnieniem. Wszystko co zjedliśmy w trakcie tego „opóźnienia” – jest naszemu organizmowi zbędne do przetrwania. Dlatego zawsze damy, już nawet w czasach nowożytnych, jadły mniej niż im organizm podpowiadał. Ponadto jadły wolniej, świadome, że potrzeba czasu by poczuć się pełnym. Choć nie znały wyników badań współczesnych naukowców, to wyczuwały to intuicyjnie. Wiedziały, że sekretem pięknej sylwetki jest wstrzemięźliwość.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. szczoteczki soniczne waterpik Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. https://zapytaj.onet.pl/Category/004,010/2,820158,Co_jest_lepsze_podpaska_czy_tampon.html Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...