Dlaczego sklepowe soki są złe?

Dużo się mówi o tym, że sklepowe soki to zło i wróg każdej diety. Wszyscy dietetycy zgodnie odradzają ich picie. Dlaczego?

Największym świństwem są nektary, które mają w sobie często chemię i dziwne składniki. Nektar choć kojarzy nam się z czymś lepszym, na półce z sokami jest najgorszym wyborem. Przeczytajmy etykietę i samemu wyróbmy sobie opinię. Zobaczymy tam naprawdę ogrom składników, które nic nam nie dają, a tylko szkodzą.

Trochę lepiej plasują się soki. Nie wszystkie są złe, ale warto czytać etykiety. Sok nie powinien mieć dodatku cukru. Woda też jest w nim niepotrzebna. Ogólnie – sok to powinien być tylko sok, wyciśnięty z owoców czy warzyw.

Najlepiej zrobimy jeśli soki będziemy samemu wyciskać. Smakują zupełnie inaczej niż te sklepowe, mają wszystkie witaminy i przede wszystkim – dobrze wiemy co zawierają. Nie musimy więc lustrować etykiet w poszukiwaniu sto procent soku. Bo o taki ciągle ciężko.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. specjalista od endometriozy warszawa Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...