Dlaczego sport jest w modzie?

Od pewnego czasu obserwujemy tendencję na uprawianie sportu. Bycie fit jest w modzie! Dlaczego?

Ponieważ ze sportem związanych jest wiele pozytywnych rzeczy. Ćwicząc chudniemy, a szczupłe ciało już od dawna jest synonimem pięknego i zadbanego ciała. Ponadto wykonując ćwiczenia wywołujemy mechanizmy odpowiedzialne za produkcję hormonu szczęścia. Zależność jest prosta – im więcej ćwiczymy, tym jestem radośniejsi. A ludzie wokół to widzą i też tak chcą!

Tak samo działają celebryci i ich fenomen. Widząc, że nasza ulubiona aktorka czy piosenkarka ćwiczy – też chcemy. Potrzeba podążania za gwiazdą jest do tego stopnia silna, że często szukamy informacji co nasza ulubienica ćwiczy i sami chcemy, nawet jeśli to nie nasz styl.

Sport wprowadziły też trenerki fitness do popkultury. To one pojawiły się w mediach, piękności o idealnie wyrzeźbionych ciałach, mówiąc: ty też taka możesz być.

W ten sposób sport od kilku lat jest jednym z modniejszych tematów. I dobrze – bo sport to zdrowie!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...