Dlaczego warto biegać?

Bieganie to aktualnie jeden z częściej wybieranych wysiłków fizycznych. By biegać nie potrzebujemy wiele – wystarczą wygodne buty i odrobina czasu. Wiele osób biega w rytm muzyki, więc poranną przebieżkę traktują jako najlepszą formę relaksu. Po co biegać?

Bieganie spala kalorie, tak jak każdy inny wysiłek fizyczny. Co więcej, biegając uwalniamy endorfiny, dzięki którym jesteśmy szczęśliwsi. Jeśli praktykujemy bieganie na świeżym powietrzu, tym dla nas lepiej – to świetna okazja na dotlenienie organizmu. Zwłaszcza, że w XXI wieku żyje się szybko i czasu na spacery rekreacyjne mamy naprawdę mało.

Bieganie jest łatwe, co czyni z niego jeden z popularniejszych sportów. Trzeba znaleźć swój rytm i można ruszać przed siebie. Słuchając przy tym muzyki możemy odpłynąć. Skupić się na oddechu i rytmie, zapomnieć o dręczących nas problemach, na krótką chwilę oczyścić umysł. Bieganie uspokaja, tak jak medytacja pomaga poskładać myśli.

Gdy biegamy wzmacniamy mięśnie nóg. Oczywiście pracuje wtedy cały organizm, ale nogi są najważniejsze. Dlatego liczą się dobre buty, byśmy nie zrobili sobie krzywdy. Dużo też zależy od tego po jakim gruncie biegamy. Dobierajmy obuwie sportowe uwzględniając naszą trasę, a będziemy zadowoleni.

Bieganie uzależnia. I to jest fajne, ponieważ jest to zdrowa i przyjemna forma uzależnienia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...