Dlaczego warto mieć własny ogródek warzywny?

Posiadanie własnego ogródka warzywnego to masa pracy, ale jeszcze więcej frajdy. Szczególnie jeśli stawiamy na zdrowe odżywianie, błyskawicznie dostrzeżemy efekty hodowli własnych warzyw.

Warzywa i owoce z własnej hodowli są zdrowsze. Sami wiemy najlepiej czym je psikaliśmy, nawoziliśmy, jak walczyliśmy z insektami. Tylko od nas zależy czy wpakujemy w nie chemię czy postawimy na metody ekologiczne. Oczywiście, przy zdrowym odżywianiu, wskazane jest to drugie.

Ponadto własny ogródek to sporo pracy. A jeśli w nim pracujemy to się ruszamy. Koniec z wydawaniem fortuny na fitness czy kasety z poradami trenerek. Ruch stanie się naszym naturalnym zachowaniem. Kopanie, pielenie, sadzenie – to wszystko wymaga wysiłku.

A jak wysiłek – to i endorfiny. W trakcie pracy fizycznej uwalniają się hormony szczęścia. Ponadto ogródek jest na dworze, jesteśmy zatem lepiej dotlenieni, nasz mózg lepiej pracuje.

Same zalety! Źródło: http://gab-diet.pl/

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. bombki szklane Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. stały aparat na zęby Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...