Dlaczego warto mieć własny ogródek warzywny?

Posiadanie własnego ogródka warzywnego to masa pracy, ale jeszcze więcej frajdy. Szczególnie jeśli stawiamy na zdrowe odżywianie, błyskawicznie dostrzeżemy efekty hodowli własnych warzyw.

Warzywa i owoce z własnej hodowli są zdrowsze. Sami wiemy najlepiej czym je psikaliśmy, nawoziliśmy, jak walczyliśmy z insektami. Tylko od nas zależy czy wpakujemy w nie chemię czy postawimy na metody ekologiczne. Oczywiście, przy zdrowym odżywianiu, wskazane jest to drugie.

Ponadto własny ogródek to sporo pracy. A jeśli w nim pracujemy to się ruszamy. Koniec z wydawaniem fortuny na fitness czy kasety z poradami trenerek. Ruch stanie się naszym naturalnym zachowaniem. Kopanie, pielenie, sadzenie – to wszystko wymaga wysiłku.

A jak wysiłek – to i endorfiny. W trakcie pracy fizycznej uwalniają się hormony szczęścia. Ponadto ogródek jest na dworze, jesteśmy zatem lepiej dotlenieni, nasz mózg lepiej pracuje.

Same zalety!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...