Dlaczego warto używać świeżych ziół?

Od pewnego czasu istnieje trend na świeże zioła w kuchni. Nie tylko kupujemy je na targu – często nawet posuwamy się do posiadania własnej hodowli w doniczce na parapecie. Świeże zioła to absolutny hit. Gotowanie bez nich zdaje się nie istnieć – czy to wedle czasopism czy programów telewizyjnych. Co czyni je takimi wyjątkowymi?

Cały sekret tkwi w olejkach eterycznych. Świeże zioła mają ich o wiele więcej, dzięki czemu są bardziej aromatyczne. Wystarczy jeden listek mięty czy bazylii, by wywołać niespotykane doznania smakowe. Suszone zioła nie dają tak mocnego efektu.

Warto także pamiętać, że suszone od świeżych różnią się też smakiem. Osoba, która interesuje się gotowaniem, w mig rozpozna w jakiej formie zioło zostało dodane do potrawy. Świeże jest bardziej wyraziste, po prostu smaczniejsze.

Używanie świeżych ziół jest modne – i dobrze. Nie dość, że smaczne, to jeszcze zdrowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. furosemid na odchudzanie Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...