Dlaczego ważna jest rozgrzewka

 

Każdy trener powtarza, że podstawą wysiłku jest rozgrzewka. Jakiego sportu byś nie uprawiał – bez rozgrzewki ani rusz.

Rozgrzewka ma na celu przygotować organizm do wysiłku. Przede wszystkim rozciąga mięśnie stężałe po całym dniu. Rozgrzewa organizm. Wysyła do mózgu sygnał, że ma się on przygotować na ostre ćwiczenie.

Ważne jest by nie ignorować rozgrzewki, bowiem wtedy łatwo nabawić się kontuzji. Zwichnięte kostki, naderwane ścięgna, nadwerężone stawy – to wszystko efekty ignorowania rozgrzewki. Sportowcy wiedzą, że takiego błędu się nie popełnia i choć regularnie narażają organizm na nadludzki wysiłek, to rzadko kiedy doświadczają kontuzji.

Bierz zatem przykład z profesjonalistów i ćwicz z głową. Bez rozgrzewki – trening może się skończyć w najlepszym przypadku kolką. W najgorszym? Lepiej nie wróżyć.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...