Gdzie kupować zdrowe jedzenie?

Stało się – przechodzisz na zdrowe odżywianie! Świetnie, od tej pory będziesz widział same korzyści: twoje ciało stanie się bardziej gibkie, samopoczucie lepsze, a wygląd – cera czy paznokcie – zdrowszy. Jednak pierwszy problem już puka do drzwi. Gdzie kupować zdrowe dania i składniki?

Przede wszystkim warto rozejrzeć się za ekologicznymi sklepami. To one zwykle zawierają wszystko to, co posiada niezbędne certyfikaty – owoce czy warzywa potwierdzające ekologiczność. Warto także kupować na bazarze, szczególnie warzywa. Wiele osób sprzedaje je z własnych małych hodowli. Pytajmy zawsze o to jak były pielęgnowane, czy stosowano chemię i tak dalej.

Zrezygnujmy z mięsa z marketów, wybierzmy to z okolicznych sklepów mięsnych, małych masarni. Markety robią dziwne sztuczki z jedzeniem – szprycują kurczaki, by zdawały się większe, farbują wędliny, by były ładniejsze. Nie dajmy się.

I oczywiście hodujmy samodzielnie co tylko możemy. Zioła, przyprawy mogą stać w kuchni. Tak samo kiełki. A jeśli mamy ogródek – koniecznie wygospodarujmy przestrzeń na warzywnik.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...