Gdzie skrywają się kalorie?

Każdy kto choć raz w życiu próbował schudnąć zaliczył większą czy mniejszą porażkę. Przejście na dietę często wyobrażamy sobie jako ograniczenie spożycia. Zmniejszamy obiad, rezygnujemy z kolacji, zaczynamy jeść więcej owoców… A waga – ani drgnie. Dlaczego?

Bo w naszym jadłospisie są kalorie, o których zwyczajnie zapominamy.

Cukier w kawie czy herbacie nie zniknie w sposób czarodziejski. Choć go nie widać – on tam jest i tuczy. Jeśli pijemy dużo kawy/herbaty, ponadto jeśli dolewamy mleka – liczba spożytych kalorii rośnie. A często zapominamy zapisać to w naszym dziennym bilansie.

Soki i napoje gazowane to kolejny zgubny zwyczaj. Ludziom się często wydaje, że jeśli coś jest do picia, to nie ma kalorii. Tymczasem butelka gazowanego soku jest równoważna kalorycznie paczce chipsów!

Kolejnym zgubnym dla diety jedzeniem są… owoce. Myślisz, że są zdrowe i powinno się je jeść na diecie? Masz rację. Ale pewnie nie wiesz, że nie należy ich jeść popołudniu, ponieważ zawierają niezdrowe cukry.

Dopiero eliminując wszystkie ukryte kalorie możemy stwierdzić z całą pewnością, że się odchudzamy. W innym wypadku – efektów najbardziej rygorystycznej diety nie zauważymy. A szkoda przez takie drobne błędy stracić całą wiarę w siebie, swoją wytrwałość i nadzieję na to, że sylwetka będzie szczupła.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. sinulan forte dawkowanie Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. odżelaziacz Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...