Jak przygotować warzywa dla niejadka

 

Dziecko od małego uczy się, by potem iść przez świat ze zdrowymi nawykami. Im szybciej przyzwyczaimy je do zdrowego odżywiania, tym pewniej w dorosłości będzie umiało rozsądnie gospodarować spożywanymi porcjami i wybierać to na co ma ochotę.

Problem się pojawia, gdy dziecko nienawidzi warzyw. Krzywi się, pluje i wywołuje w kuchni prawdziwy popłoch. Co robić? W czym tkwi błąd?

Nie wierzę w to, że dziecko po prostu nie lubi warzyw. Ono nie wie czym warzywa są jako cała kategoria produktów. Na pewno można znaleźć takie warzywo, które mu zasmakuje – trzeba tylko próbować różnych rzeczy.

Pamiętajmy, że dla dzieci liczy się też forma podania. Im warzywka będą wyglądały ładniej, tym większe szanse, że mały niejadek skusi się na nie. Nie zmuszajmy go jednak, nie strofujmy, nie wywołujmy presji. Jedzenie warzyw dziecku nie powinno się kojarzyć z czymś, co trzeba zrobić, bo inaczej będzie kara. Tak samo stosowanie metody: zjedz warzywo, to zjesz cukierka (czy innej nagrody) jest nieodpowiednie.

Działajmy z głową, nie zniechęcajmy dziecka do jedzenia i podawajmy mu różne smaki. Niech samo decyduje co lubi, a czego nie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...