Jak zachwycić całą rodzinę?

Nie bez powodu mówi się, że ludzie jedzą oczami. Pięknie wyglądające dania o wiele lepiej nam smakują – a przynajmniej tak sądzimy, ponieważ wzrok oszukuje mózg. Dlatego gdy szykujesz wykwintną kolację – czy to dla teściów, czy dla przyjaciół – pamiętaj nie tylko o tym, że danie ma smakować, ale musi też wyglądać. Wtedy sukces gwarantowany.

Sposobów na przyozdobienie talerza jest wiele, ale zacznijmy od jednej ważnej zasady – z dekoracjami nie należy przesadzać. Jedzenie to jedzenie, a nie dzieło sztuki. Zasada: mniej znaczy więcej w kwestii przyozdabiania potraw jest jedną z podstawowych zasad.

Co zatem robić?

Wystarczy zachować umiar. Ładnie ułożone kiełki na makaronie, plaster warzywa zwinięty w kwiatek, puree zbite w kulki zamiast nieestetycznej paćki – to właśnie drobiazgi, dzięki którym potrawa zyskuje na apetyczności.

Warto kupić nóż do krojenia cienkich plasterków i nim się bawić. Od razu życie stanie się łatwiejsze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. trening Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. niedobór białka Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...