Kiełki – w czym tkwi ich sekret?

Jedzenie kiełków od pewnego czasu jest niezwykle modne. Kiełkami ozdabiane są dania w restauracjach, makarony. Kiełki bywają dodatkami do sałatek czy kanapek, a niektórzy nawet traktują je jako zdrową przekąskę. W czym tkwi sekret ich popularności?

Przede wszystkim w tym, że są niezwykle zdrowe. Wagowo kiełki mają o wiele więcej wartości odżywczych niż dojrzałe warzywo w tej samej ilości. Kiełki posiadają wszystkie niezbędne do naszego funkcjonowania elementy. Czy to z rzodkiewki, czy z groszku – w każdej wersji odżywiają równie dobrze, choć propocje witamin mogą być różne.

Nie zapominajmy też, że kiełki są po prostu smaczne. I niedrogie, a nawet możliwe w samodzielnej hodowli. W zależności od tego jakie wybierzemy, potrafią zaostrzyć lub złagodzić smak potrawy. Same w sobie też są pyszne, a mają przy tym naprawdę niewiele kalorii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. testosteron Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. https://www.rossmann.pl/Produkt/ob-ProComfort-Night-tampony-do-stosowania-w-nocy-Normal-16-szt,341650,1735,6363 Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...