Makaron – puste kalorie czy samo zdrowie?

Będąc na diecie często trafiamy na sprzeczne informacje. Z jednej strony atakują nas strony wypełnione po brzegi informacjami o tym czego nie jeść. Z drugiej – wpadamy na rygorystyczne diety. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych posiłków są makarony. Jaka jest o nich prawda?

Na początek obalmy najważniejszy mit: makaron dobrze przyrządzony nie tuczy! Najmniej kaloryczne są makarony wykonane z wody i mąki (czyli takie, jak robiono je jeszcze zanim zaczęto dodawać jajka). Warto wybierać makarony pełnoziarniste, ponieważ w nich jest najwięcej witamin. Jeśli jednak preferujemy makarony jajeczne – pamiętajmy – im więcej jajek, tym więcej cholesterolu.

Dobrze przyrządzony makaron ma mniej kalorii niż chleb czy puree ziemniaczane. Co znaczy dobrze przyrządzony?

Al dente! To podstawa. Makaron rozgotowany „przeleci” przez żołądek. Makaron al dente nasyci nas na długi czas.

Skąd zatem wziął się tak okrutny pijar makaronów? Z czego wynika wiara, że tuczą one niemiłosiernie? Największym grzechem są… sosy. Sosy serowe, z boczkiem, mięsiem, tłuszczami mają bardzo dużo kalorii.

Zatem – sam w sobie makaron nie jest daniem zabronionym na diecie. Ważne jest jednak jak go przyrządzimy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. leczenie endometriozy katowice Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu. dieta pudełkowa otlist.pl dieta pudełkowa spojniazebrzydowice.pl
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...