Na czym polega fenomen programów kulinarnych?

Wszelkiego rodzaju programy kulinarne – te w których gotują profesjonaliści, ale też te, w których gotują szaraczki. Te z ludźmi niekulturalnymi i krzyczącymi, a także – ociekające słodkością – wszystkie one cieszą się ogromną popularnością.

Ich fenomen leży w jednym podstawowym fakcie – to reality show, a ludzie uwielbiają podglądać. Mamy w sobie coś takiego, co sprawia, że podglądactwo przynosi nam wiele frajdy. Oczywiście wyjście z lornetką na ulicę i zaglądanie ludziom do okien jest nieetyczne. Jeśli jednak podglądamy na ekranie telewizora, ludzi, którzy na to się zgodzili – jesteśmy bezpieczni.

Programy kulinarne przygotowywane są tak, by dostarczały emocji. Dzieje się w nich dużo, a praca kucharza na ekranie z prawdziwą pracą kucharza ma niewiele wspólnego.

Równie ważne są też dania. Na ekranie zawsze piękne, udekorowane, wyglądające przepysznie. Marzymy o tym by samemu umieć robić takie rzeczy i oglądamy, pełni nadziei, że się nauczymy.

W tym tkwi fenomen programów o gotowaniu. W naturalnej ludzkiej potrzebie rozwoju oraz w miłości do podglądactwa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Pozycjonowanie Śląskie Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...