Na czym polega urok sportu?

Ćwiczenia od pewnego czasu są bardzo modne. Wszystko to za sprawą celebrytów, którzy kreują trend na bycie zdrowym i wysportowanym. Sport kojarzy nam się z wysiłkiem fizycznym, który z kolej w naszej podświadomości zdaje się czymś atrakcyjnym. Nie bez powodu kobiety lubią patrzeć jak ich mężczyźni ćwiczą – obserwować linię ich mięśni, sposób w jaki porusza się ciało.

Ponadto sport od zawsze jest najlepszym sposobem dbania o figurę. Najlepsze kosmetyki czy dieta nie zdziałają nic bez ćwiczeń fizycznych. Wysiłek jest podstawą dbania o siebie. Spala tkankę tłuszczową, sprawia, że lepiej czujemy się w swoim ciele. Wykonywany na świeżym powietrzu gwarantuje lepsze dotlenienie organizmu, co oznacza ładniejszą cerę i lepsze samopoczucie.

Przede wszystkim jednak – ćwicząc uwalniamy endorfiny, czyli hormony szczęścia. To one odpowiadają za nasze lepsze samopoczucie, zastrzyk dobrego humoru, który odczuwamy zaraz po ćwiczeniach i dla którego do ćwiczeń wracamy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...