Nasze używki codzienne

Wydaje się nam, że jesteśmy zdrowi. Dbamy o to co jemy, myślimy co kupujemy. Dokładnie lustrujemy składniki w gotowych daniach, by mieć pewność, że nie pakujemy w siebie żadnej chemii. Często jednak w takim myśleniu zapominamy o tym, że mamy swoje używki, które potrafią zniszczyć najlepiej skomponowany jadłospis. Oto lista trzech z nich.

Papierosy. Ich szkodliwego wpływu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmierdzą, wpływają na powstawanie nowotworów. Są niezdrowe, pogarszają kondycję i zmniejszają objętość płuc. Jeśli chcemy zdrowo funkcjonować – do wyeliminowania w pierwszej kolejności.

Kawa. Wypicie filiżanki kawy od czasu do czasu nie jest dramatem. Gorzej, gdy pijemy kilka kaw dziennie. Organizm przyzwyczaja się do kofeiny, nie czujemy efektu i wlewamy w siebie jedną za drugą.

Herbata. Równie szkodliwa co kawa. Także zawiera kofeinę. Czarna herbata nie ma szczególnie pozytywnego wpływu na nasz organizm, choć walory smakowe niezaprzeczalne. Mimo to chcąc zdrowo się odżywiać, należy ją koniecznie ograniczyć.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. na www.slimunox.net/ Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...