Po co ćwiczyć?

O tym, że sport to zdrowie, jesteśmy przekonywani nieustannie. Bombardowani artykułami na ten temat, reklamami ośrodków sportowych czy reportażami w porannej telewizji. Mówi się dużo o tym, że warto ćwiczyć. Dlaczego?

Zacznijmy od tego, że sport aktualnie jest w modzie. Po prostu. Bycie wysportowanym ma wiele zalet, zatem coraz więcej ludzi zaczęło ćwiczyć. Im więcej ludzi ćwiczy, tym więcej chce też, więc kolejni wpadają w modę.

Sport poprawia naszą kondycję. Jesteśmy bardziej zwinni, gibcy. Łatwo sobie wyobrazić sytuacje, w których gibkość jest szczególnie przydatna.

Regularnie ćwicząc poprawiamy stan naszego ciała, a co za tym idzie – uodparniamy się na kondycje. Oczywiście nie dotyczy to sportu wyczynowego, a wyłącznie tego dla zdrowia i przyjemności.

W końcu jednak pamiętajmy o tym, że ćwiczenia mają za zadanie wywołać w nas hormony szczęścia, czyli endorfiny. Ruch pobudza organizm do ich produkcji, a co za tym idzie jesteśmy szczęśliwsi, bardziej zadowoleni z życia, usatysfakcjonowani.

Ćwiczenia są fajne, należy jednak je wykonywać z głową. Nie przesadzać, znaleźć swój rytm i sport, który będzie pasował do naszego temperamentu. A wtedy zaczniemy widzieć same pozytywy i co najważniejsze – czerpać z wysiłku przyjemność!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. OLIMP BETA SOLAR Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...