Pomidory surowe czy przetworzone?

Pomidory to prawdziwe bomby witaminowe. Zawierają mnóstwo witaminy C. Ponadto wpływają na opóźnianie procesów starzenia w organiźmie. Ich zalety można wymieniać bez końca: posiadają antyutleniacze, witaminy z grupy B, PP czy K. Mają także najwięcej potasu wśród minerałów.

Czy jednak wiedziałeś, że pomidory jako jedne z nielicznych warzyw najzdrowsze są w formie przetworzonej?
Dokładnie tak. Lekarze, dietetycy i naukowcy zgodnie stwierdzają: zamiast surowego pomidora najlepiej zjeść ketchup. W tej formie pomidory posiadają wszystkie niezbędne witaminy w odpowiednich ilościach.

Pamiętajmy jednak, że wybrany przez nas ketchup nie powinien zawierać żadnych dodatków ani konserwantów. Wybierzmy taki, który posiada dużo pomidorów i jak najmniej dodatków. Będzie zdrowo.

Pomidory, znane ze swoich właściwości są nie od dziś. Warto je spożywać. Przede wszystkim w formie przetworzonej, ale także jako świeże warzywa, w sałatce czy na kanapce. W końcu takie są najlepsze!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...