Trening a zdrowie

Uprawianie sportu jest zdrowe – o tym wie każdy. Nie każdy jednak ma świadomość, że ze sportem, jak ze wszystkim, można przesadzić. Jak planować nasz trening by faktycznie przynosił wyłącznie korzyści?

Przede wszystkim jeśli nigdy nie ćwiczyliśmy – nie forsujmy się na dzień dobry. Skończy się to zadyszką, kontuzją, zawrotami głowy. Ogólnie rzecz biorąc: samymi nieprzyjemnymi objawami, które do sportu nas zniechęcą. Nie warto ryzykować w ten sposób, lepiej do wysiłku przyzwyczajać się stopniowo. Regularność jest podstawą prawidłowego treningu, nie jego intensywność ponad nasze siły.

Ponadto zaopatrzmy się w odpowiednie wyposażenie. Jeśli biegamy – będą to buty. Nie ma sensu biegać w byle czym, szkoda stawów. Jeśli pływamy – poszukajmy sportowego kostiumu kąpielowego, zamiast męczyć się w niewygodnym bikini.

Pamiętajmy też o rozgrzewkach – to one mają za zadanie przygotować nas do wysiłku, a co za tym idzie sprawić, że ćwiczenia nie skończą się kontuzją. Nie bójmy się rozgrzewek, nie wykonujmy ich byle jak. Są bardzo ważnym stadium przed rozpoczęciem właściwego wysiłku. Bez nich o zrobienie sobie krzywdy nie trudno. A nie o to przecież w ćwiczeniach chodzi, by czuć ból i dyskomfort.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...