Warzywa – w tym tkwi ich sekret

O tym, że warzywa są zdrowe, wie chyba każdy. Od najmłodszych lat słyszymy: jedz warzywa i owoce! O ile te drugie są zdrowe i pyszne, ale jednocześnie zawierają cukry, więc należy ich unikać w nadmiernych ilościach, o tyle warzywa można jeść bez końca.

Warzywa mają naprawdę niewiele kalorii, natomiast od groma witamin. Mowa oczywiście o warzywach gotowanych czy pieczonych, pozbawionych tłustych dodatków.

W zależności od tego na które z warzyw się zdecydujemy, różne składniki dostarczymy naszemu organizmowi. Na przykład seler posiada od groma błonnika, witaminy C, potasu i kwasu fiolowego. Ponadto zawiera związki odpowiedzialne za obniżanie poziomu cholesterolu.

Natomiast burak jest doskonałym źródłem… kwasu fiolowego. Warto pamiętać także o umiejętności buraka (oczywiście potwierdzonej badaniami) – hamowanie powstawania guzów nowotworowych.

Jeszcze inaczej w tym zestawieniu wypada wszystkim znana marchewka, która jest najlepszym źródłem witaminy A.

Warzywa posiadają przeróżne witaminy, a bogactwo ich smaków i sposobów podania gwarantuje, że każdy znajdzie coś smacznego dla siebie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. odżywki olimp Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...