Własne suszone pomidory

Wiedziałeś, że można samemu zrobić suszone pomidory? Kupowane w słoiczku kosztują naprawdę sporo, a okazuje się, że samodzielne przygotowanie nie zajmuje dużo czasu. Jak to się robi?

Najpierw kroimy pomidory na półówki. Ważny jest gatunek – wybieramy „bawole serce”, ale raczej mniejsze egzemplarze. Następnie pomidory wkładamy do rozgrzanego piekarnika i tak jak grzyby – suszymy.

I już. Możemy przygotować zalewę z oleju i przypraw, do której wrzucimy pomidory. Powinny one naciągnąć i zyskać ten charakterystyczny smak. Możemy także jeść pomidory w takiej wysuszonej formie – smakują doskonale i mogą zastąpić niezdrowe przegryzki, ponieważ są chrupiące. Pamiętajmy jednak by je przyprawić.

Własnej roboty suszone pomidory wykorzystujemy także w kuchni, w ten sam sposób, w który wykorzystywaliśmy kupione suszone pomidory. Pyszne danie gotowe!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...