Woda, podstawa odżywiania

Człowiek w dużej mierze składa się z wody. Nic więc dziwnego, że jest ona podstawą zdrowego żywienia. Woda wpływa na to, że dobrze się czujemy i lepiej funkcjonujemy. Jest najlepszym z napojów jakie możemy wybrać na diecie – nie ma kalorii.

Wodę stosuje się przy odchudzaniu nie tylko po to, by po prostu zgasić pragnienie. Wypicie szklanki wody przed obiadem jest wszystkim znaną sztuczką – w ten sposób oszukuje się mózg, któremu wydaje się, że już coś zjedliśmy. Żołądek szybciej jest syty. Same zalety.

Wody należy pić kilka litrów dziennie, jeśli jednak nigdy to nie było naszym zwyczajem – nie wolno drastycznie zmieniać stylu odżywiania. Jakkolwiek bycie niedowodnionym jest niezdrowe, a wręcz niebezpieczne, tak przesadzenie z ilością spożytych płynów też może na nas negatywnie wpłynąć. Wystarczy jednak, jak we wszystkim, zachować umiar i problem będzie z głowy.

Wszystkie zwierzęta piją wodę, człowiek także. To tajemnica życia, sekret naszego funkcjonowania. To dzięki niej jesteśmy pełni energii. Nic tak dobrze nie gasi pragnienia jak butelka wody. Kranowej, mineralnej, źródlanej – do wyboru, wedle upodobań.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...