Zbilansowana dieta

 

Na każdym kroku słyszymy o tym, że jeśli chcemy zdrowo się żywić – nasza dieta powinna być zbilansowana. Zbilansowane jedzenie, zbilansowane posiłki – te hasła atakują nas zewsząd, w szczególności prosto z reklam.

Pod tym tajemniczym hasłem kryje się tak naprawdę coś bardzo banalnego: świadomość, że każde danie powinno dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zbilansowana dieta to po prostu taki styl żywienia, w którym jemy dokładnie to co powinniśmy. Dostarczamy odpowiedniej ilości białek, tłuszczy i mikroeelementów, nie zapominając przy tym o witaminach.

Co zbilansowaną dietą zyskujemy?

Przede wszystkim dobre samopoczucie. Nasz organizm ma wszystko co niezbędne mu do przeżycia. Poza tym piękną sylwetkę i zdrową cerę. Dieta ma też wpływ na włosy i paznokcie. Dlatego jest tak ważna – warto poświęcić parę minut dziennie na planowanie posiłków, by czuć się pięknie i pięknie wyglądać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.

Porady dla zdrowia
Odpowiednia suplementacja jest dzisiaj jak najbardziej wskazana i odpowiednia. Między bajki można włożyć opowieści naszych dziadków że tylko z jedzeniem powinniśmy dostarczać odpowiednie witaminy i minerały. Współczesny tryb życia dla wielu osób oznacza pracę przed komputerem i nieregularne posiłki. To dość istotne gdyż niestety ale nie jesteśmy wtedy dostarczyć odpowiednich rzeczy. Warto tez o tym pamiętać w momencie uprawiania sportu. Jak człowiek się czuję gdy uprawia sport 3-4 razy w tygodniu, na pewno jest zmęczony. Biegając wypłukujesz witaminy a mając naście lat nie jesteś w stanie dostarczyć tylu witamin co będą młody. Warto o tym pamiętać. https://sportfanatics.pl Jako specjaliści zalecanym branie witamin i picie izotoników jeśli ktoś dużo uprawia sportu.
Sonda

Jak dostarczasz witaminy?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...